Ocena napięcia mięśniowego i postawy dziecka

Warsztaty - Ocena napięcia mięśniowego i postawy dziecka Sensuo
[dt_sc_simple_heading type=”simple” tag=”h3″ text=”Warsztaty – Ocena napięcia mięśniowego i postawy dziecka”]Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Morbi

 [/dt_sc_simple_heading]

Zapraszamy na 10 godzin edukacyjnych warsztatów dla terapeutów SI, nauczycieli, pedagogów, psychologów, logopedów i innych specjalistów, którzy, na co dzień pracują z dziećmi z wyzwaniami rozwojowymi mającymi zaburzone napięcie mięśniowe i/lub wady postawy.

Warsztat wprowadza kursantów w świat fizjoterapeutycznego pojmowania zagadnień nad motorycznością człowieka. Jest to próba odpowiedzi na często zadawane pytania od terapeutów SI niebędących związanych z zawodem medycznym. Co było pierwsze: zaburzenia motoryczne czy zaburzenia SI a może odruchy?! Warsztaty są próbą poszerzenia spojrzenia na problemy sensoryczne od strony medycznej jak i sposobów ‘ćwiczenia/stymulacji’ funkcjonujących w fizjoterapii, a mających również swoje miejsce w oddziaływaniach w zakresie terapii SI.

Dzięki uczestnictwu w warsztatach dowiecie się Państwo:

– dlaczego budowa stopy jest tak ważna dla kształtowania się postawy człowieka.
– jak ocenić stan funkcjonowania systemu regulującego postawę człowieka.
– poznacie sposoby oddziaływania na podstawowe zmysły regulujące napięcie mięśniowe w ujęciu fizjoterapeutycznym.
– zaznajomicie się z największą siecią okalającą nasze ciało, jaką jest „powięź” oraz poznacie sensoryczne receptory interocepcji, przez co będziecie odróżniać tzw. „czucie głębokie” od „propriocepcji” i zrozumiecie dlaczego dziecko chodzi na palcach chcąc ustabilizować wzrok.
– poznacie terapię sensoryczną opartą na sensorycznym wsparciu (BSMT).

O czym będziemy rozmawiać?

Na warsztatach poznacie Państwo sposoby i techniki bezpiecznego wsparcia oraz przemyślanego stymulowania poszczególnych zmysłów odpowiedzialnych za napięcie mięśniowe i postawę dziecka, jako podstawy prawidłowego rozwoju sensomotorycznego.
Doświadczenia zebrane podczas ćwiczeń warsztatowych pozwolą Państwu na skuteczniejsze pomaganie swoim podopiecznym, a Wasza praca stanie się łatwiejsza, bardziej efektywna i satysfakcjonująca. Będziecie Państwo w stanie dostosować oczekiwania wobec dziecka/ucznia do jego możliwości, a także, rozumiejąc jego specyficzne potrzeby i trudności, zastosować w klasie lub w domu skuteczne interwencje, które pozwolą mu osiągnąć sukces edukacyjny.

Kto poprowadzi warsztaty?

Warsztat poprowadzi Wojciech Kozłowski, który jest fizjoterapeutą, terapeutą integracji sensorycznej, terapii bazalnej i bilateralnej, terapeutą terapii czaszkowo-krzyżowej Upledgera oraz instruktorem sportu. Wykładowca akademicki. Od wielu lat pracuje z dziećmi, a od 1994 roku jest fizjoterapeutą w Przedszkolu Specjalnym „Orzeszek” – placówce Stowarzyszenia Na Tak wspierającej dzieci z wieloraką niepełnosprawnością. Członek The International Association of Healthcare Practitioners.

UWAGA!!! BILETY WYPRZEDANE

Wysyłając zgłoszenie trafisz na listę rezerwową 😉

Warunki uczestnictwa w szkoleniu:

Obowiązują zapisy i przedpłata w wysokości 50 zł na konto Fundacji w ciągu 7 dni po dokonaniu zgłoszenia:
34 1090 1069 0000 0001 3691 0344
W tytule prosimy wpisać tytuł oraz datę szkolenia. Warunkiem wpisania na listę jest wypełnienie poniższego formularza rejestracyjnego.
Pozostała część płatna najpóźniej na 7 dni przed szkoleniem. Koszt warsztatów to 300 zł dla zgłoszeń, które wpłyną do 30 czerwca 2019 r. Dla zgłoszeń wpływających po 1 lipca 2019 koszt warsztatów wzrasta do 369 zł!

W przypadku rezygnacji ze szkolenia na mniej niż 21 dni przed szkoleniem, zaliczka nie zostanie zwrócona!

Pozdrawiamy i do zobaczenia

[dt_sc_simple_heading type=”simple” tag=”h3″ text=”Wypełnij formularz rejestracyjny:”]Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Morbi

 

 [/dt_sc_simple_heading]