Tydzień Integracji Sensorycznej

Po ubiegłorocznym sukcesie, w 2019 r. nie może być inaczej!! Przed Nami Inowrocławski Tydzień Integracji Sensorycznej. Ubiegłoroczna edycja pokazała, że dzięki akcji bardzo wielu rodziców zaniepokojonych rozwojem sensoryczno-motorycznym swojego dziecka, uzyskało od Nas profesjonalną poradę i wsparcie. Wielu rodziców dowiedziało się z kolei, że istnieje terapia metodą Integracji Sensorycznej i na czym to w ogóle polega.

W dniach 21-27.10.2019 wzorem ubiegłego roku będziemy m.in. udzielać darmowych konsultacji czy bardzo mocno propagować wiedzę o SI (Integracji Sensorycznej).Dlatego jeśli Twoje dziecko ma objawy zaburzeń sensorycznych lub podejrzewasz takie, zapraszamy na bezpłatne konsultacje. W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia SI Nasi Terapeuci ZA DARMO przyjmą Twoje dziecko.

Jeśli zatem Twoje dziecko często bywa niezdarne, źle się zachowuje, jest ciągle w ruchu albo szybko się męczy. Być może nie lubi konkretnych smaków, mycia włosów, drażnią je niektóre ubrania?! Tak właśnie mogą przejawiać się zaburzenia integracji sensorycznej.

Zaburzenia SI mają wpływ na uczenie się, zachowanie i rozwój społeczno-emocjonalny dziecka. Problemy nie znikną same, a z czasem mogą się nasilić albo przyjąć inną formę. Większość zaburzeń można zminimalizować dobrze prowadzoną terapią, w odpowiednio przygotowanych warunkach, dlatego ważne jest wczesne rozpoznanie problemu. Właściwą diagnozę może postawić wyłącznie terapeuta integracji sensorycznej, posiadający certyfikat ukończenia dwustopniowego kursu (mamy aż 2 terapeutów). Warto też zwrócić uwagę na doświadczenie terapeuty, ponieważ terapia SI jest terapią neurorozwojową, nie jest więc obojętna dla zdrowia. Nasze terapeutki to osoby niezwykle doświadczone w pracy z dziećmi, więc nie musisz obawiać się o zdrowie Twojego dziecka – zadbamy o jego prawidłowy rozwój.

Już teraz wyślij zgłoszenie online lub zadzwoń – wspólnie ustalimy termin spotkania w ramach Inowrocławskiego Tygodnia Bezpłatnych Konsultacji.
P.S. A Nasza akcja wpisuje się oczywiście w #OgólnopolskiTydzieńBezpłatnychKonsultacjiSI organizowanej przez PSTIS    Fundacja „Sensuo

    Aleja Okrężna 79, 88-100 Inowrocław             

    tel. 698 77 44 54