Terapia SI i usprawnianie zmysłów dziecka z zaburzeniami mowy

Terapia SI i usprawnianie zmysłów dziecka z zaburzeniami mowy
[dt_sc_simple_heading type=”simple” tag=”h3″ text=”Warsztaty – Terapia SI i usprawnianie zmysłów dziecka z zaburzeniami mowy”]Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Morbi

 [/dt_sc_simple_heading]

Zapraszamy na 10 godzin edukacyjnych warsztatów, który został stworzony na potrzeby wspierania sensorycznego dzieci w ujęciu logopedycznym. Czy wiecie, że np. stopa potrafi namieszać w stawie skroniowo-żuchowym?
Gwarantujemy Wam, że podczas szkolenia dowiecie się jeszcze więcej interesujących faktów!

 

Co będzie tematem warsztatów? Otóż porozmawiamy o:

1. Czym jest integracja sensoryczna a czym nie jest.
2. Zmysł dotyku i propriocepcji całego ciała w korelacji do zmysłów w obrębie buzi i twarzy.
3. Zaburzenia postawy dziecka na tle sensorycznym i ich wpływ na mowę.
4. Czy rozwój stopy może wpływać na napięcie mięśniowe w obrębie twarzy?! Powięź i taśmy anatomiczne ukryte w naszym ciele – fascynująca sieć powiązań, o których mało wiemy.
5. Propozycje terapeutyczne przy zaburzeniach czucia w ustach i na twarzy w ujęciu zaburzeń integracji sensorycznej (nadmierne ślinienie się, zgrzytanie zębami, otwarta buzia, gryzienie).
6. Zmysł wzroku, przetwarzanie obrazu i uczenie się.
7. Zmysł słuchu w ujęciu integracji sensorycznej. Od dźwięku do rozwoju mowy. Wpływ układu przedsionkowego na funkcje słuchowe.
8. O zaburzeniach mowy wynikających z doświadczeń sensorycznych w obrębie zmysłu smaku i węchu.
9. ‚Mózg trzewny’ i jego wpływ na sposób komunikacji z otoczeniem.
10. Kiedy wysłać do terapeuty SI?! Badania przesiewowe pod kątem zaburzeń SI. Kwestionariusze SI dla nauczycieli i rodziców.
11. Usprawnienie połączeń międzypółkulowych oraz ich wpływ na rozwój mowy. Integracja bilateralna – co to jest, jak działa?! – ćwiczenia praktyczne.
12. Nauka przez ruch – neurorozwojowe podejście do trudności w uczeniu się. Przełamywanie odruchów pierwotnych i posturalnych – TOB, STOS i ATOS.

Kto poprowadzi warsztaty?

Warsztat poprowadzi Wojciech Kozłowski, który jest fizjoterapeutą, terapeutą integracji sensorycznej, terapii bazalnej i bilateralnej, terapeutą terapii czaszkowo-krzyżowej Upledgera oraz instruktorem sportu. Wykładowca akademicki. Od wielu lat pracuje z dziećmi, a od 1994 roku jest fizjoterapeutą w Przedszkolu Specjalnym „Orzeszek” – placówce Stowarzyszenia Na Tak wspierającej dzieci z wieloraką niepełnosprawnością. Członek The International Association of Healthcare Practitioners.

Koszt warsztatów: 349 zł 
Od 1 SIERPNIA 2019 koszt warsztatów wzrasta do 389 zł
[dt_sc_simple_heading type=”simple” tag=”h3″ text=”Zapisz się już dziś, wyślij zgłoszenie i skorzystaj z NIŻSZEJ CENY!”]Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Morbi

 

 [/dt_sc_simple_heading]

Warunki uczestnictwa w szkoleniu:

Obowiązują zapisy i przedpłata w wysokości 50 zł na konto Fundacji w ciągu 7 dni po dokonaniu zgłoszenia:
34 1090 1069 0000 0001 3691 0344
W tytule prosimy wpisać tytuł oraz datę szkolenia. Warunkiem wpisania na listę jest wypełnienie poniższego formularza rejestracyjnego.
Pozostała część płatna najpóźniej na 7 dni przed szkoleniem. Koszt warsztatów to 350 zł dla zgłoszeń, które wpłyną do 30 czerwca 2019 r. Dla zgłoszeń wpływających po 1 lipca 2019 koszt warsztatów wzrasta do 400 zł!

W przypadku rezygnacji ze szkolenia na mniej niż 21 dni przed szkoleniem, zaliczka nie zostanie zwrócona!

Pozdrawiamy i do zobaczenia

Wypełnij formularz rejestracyjny: